Realizace

image_pdfimage_print

Výběr z realizovaných návrhů elektrického vytápění FENIX v letech 2009÷2013 je zpracován v přehledové tabulce v příloze.

Výběr realizací – tabulka

Zajímavou položkou je předpokládaná normativní roční spotřeba energie na vytápění – tato hodnota uvádí množství energie v kWh/rok, které je dle normativního výpočtu potřebné na vytopení daného domu a dává tak stavebníkovi představu o ceně energií potřebné na vytápění (u elektrického vytápění je třeba zmínit, že přímotopná sazba 20 hodin denně je pro všechny spotřebiče v objektu).

Tato tabulka Vám může přiblížit, jakým směrem se moderní elektrické vytápění celých rodinných domů ubírá. V současné době tvoří podstatnou část realizací podlahové systémy Fenix Ecofloor (český výrobek, používány jsou zejména topné okruhy, případně topné rohože) řízené kvalitní programovatelnou centrální regulací českého výrobce BMR s řízením po jednotlivých místnostech samostatně, včetně možnosti ovládání z mobilních zařízení jako smartphony, tablety a další.

Podlahové topné elektrické systémy patří k nejúspornějším a nejzdravějším způsobům vytápění. Nabízejí příjemný pocit teplých nohou umožňující snížit teplotu prostoru díky stejné tepelné pohodě a tím uspořit potřebnou energii. Samozřejmostí je možnost přesné regulace tak, aby nedocházelo k překračování hygienické normy pro maximální teplotu podlahy. Nedochází zde téměř k víření prachu díky velké topné ploše o nízké teplotě – vhodné pro alergiky.

Přesný návrh pro Váš rodinný dům či byt Vám rádi zdarma zpracujeme na základě předaných nebo zaslaných podkladů, výkresové dokumentace (zejména půdorysů, řezů, popisu stavebních konstrukcí), případně tepelných ztrát na náš e-mail: navrhy@ingpro-brno.cz.