Podlahové folie
ECOFILM F

image_pdfimage_print

Podlahové folie ECOFILM F

Podlahové topné folie ECOFILM F jsou velmi vhodné pro laminátové plovoucí podlahy, lepené dřevěné podlahy, při použití krycích desek Heat-pak pak i pro vinyl, marmoleum, prodyšné koberce, korek a další podlahové krytiny.

http://www.nejlevnejsi-topeni.cz/wp-includes/images/ecofilmf.jpg

Jsou využívány pro suchou cestu výstavby, jako hlavní, i doplňkové vytápění dřevodomů, montovaných domů, u rekonstrukcí.

 

http://www.nejlevnejsi-topeni.cz/wp-includes/images/ecofilmskladba.jpg

Montáž ECOFILM F

 

 

Vyjádření a schválení výrobců plovoucích podlah pro fólie ECOFILM

Vyjádření Magnum

Vyjádření Kronospan

Vyjádření Alloc

Protokol Magnum

Test podlahy s ECOFILM F

 

ECOFILM F – fólie pro podlahové vytápění


Topné folie ECOFILM F jsou určeny jako podlahové vytápění do suchých konstrukcí – pod plovoucí podlahy nebo s použitím doplňkových podložek HEAT-PAK pod PVC a koberce. Protože teplota podlahy s podlahovým vytápěním by neměla být vyšší než 27°C, vyrábí se podlahové folie pouze v takových výkonech, které při dodržení všech instalačních podmínek tuto teplotu nemohou překročit – 80 W/m², 60 W/m² a pro velmi dobře zateplené objekty (NED) ve výkonu 40 W/m². Topné folie jsou nabízeny v šířce 600 a 1000 mm. Protože přímo na topnou folii nelze další vrstvy lepit, není možné ji použít například pod dlažbu, pod koberce a PVC je možné ji instalovat s použitím podložek HEAT-PAK.

Minimální tloušťka fólie (jen 0,4 mm!) umožňuje instalaci fólie nejen v celé ploše podlahy, ale také jen v exponovaných místech (např. před sedací soupravou).

ECOFILM Set – sada pro svépomocnou instalaci


Pokládku fólií ECOFILM lze provést i svépomocí a to s použitím sad ECOFILM Set. Sada je pás topné fólie (v různých délkách) opatřený připojovacími vodiči dlouhými 5 m. Sadami lze pokrýt celou podlahovou plochu, nebo jen její část – např. před sedací soupravou nebo kuchyňskou linkou. Instalace je snadná a nevyžaduje žádný zásah do stavební konstrukce podlahy. Dle požadované velikosti vyhřívané plochy si opatříte potřebný počet sad, položíte je vedle sebe a připojovací vodiče vedete podél stěny do instalační krabice. Se sadami ECOFILM Set odpadá propojování fólií na stavbě, vyžadující použití spojovacího materiálu (konektorů, vodičů, izolací) a speciálního nářadí, nutného u fólií v metráži.
Po instalaci topné fólie lze ihned provést pokládku laminátové podlahy – není nutné čekat na zrání betonového podkladu. Díky minimální tloušťce fólie (jen 0,4 mm) lze sady ECOFILM Set instalovat také pouze v některých částech místnosti (např. před sedací soupravu nebo kuchyňskou linku).